Dlaczego warto nawiązać współpracę z PFR TFI?

PFR TFI posiada bogate doświadczenie w inwestowaniu powierzonych środków. Obecnie zarządzamy łącznie 14 funduszami inwestycyjnymi. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, stworzyliśmy bogatą ofertę, którą kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz inwestorów instytucjonalnych.

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

AKTUALNOŚCI

No alt text available for image

Wzmacniamy rozwój gospodarczy Polski.

Zapewniamy Polakom skuteczne narzędzia do oszczędzania.

Budujemy przyszłość na solidnych fundamentach.

KOMENTARZE RYNKOWE

no alternative text available

Od ambicji do działania. Sukces transformacji energetycznej zależy od współpracy i partnerstwa

Globalnie około 86 proc firm deklaruje, że przyjęło całościową strategię w zakresie zrównoważonego rozwoju. W praktyce wdrożyło ją zaledwie 35 proc. z nich. Skąd więc ta ogromna przepaść pomiędzy teorią a praktyką? Połowa badanych firm wskazuje, że brakuje im narzędzi i wiedzy, aby zrealizować swoje zobowiązania i ambicje. Jednak to nie koniec wyzwań. Istotną rolę odgrywa także aspekt współpracy i partnerstwa, gdyż proces transformacji, podobnie jak każda strategiczna zmiana, to gra zespołowa.

06 maja 2024, Beata Jurkschat

Kazachstan (372 px)

Rosnący tygrys Eurazji. Kazachstan chce przyciągnąć więcej inwestorów zagranicznych

Kazachstan pozostaje głównym kierunkiem inwestycji w regionie Azji Środkowej, odpowiadając za ok. 70% całkowitego napływu BIZ do regionu. Jest też numerem jeden, jeśli chodzi o przyciąganie BIZ wśród krajów rozwijających się. Do wzrostu BIZ w Kazachstanie w dużej mierze przyczynił się wzrost inwestycji w górnictwie, transporcie, usługach finansowych, telekomunikacji i energetyce, który zrekompensował spadek inwestycji w budownictwie, hutnictwie i handlu. Do końca 2022 r. napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Kazachstanu wyniósł 28 mld dol. – to o 17,7% więcej w porównaniu z 2021 r. (23,8 mld dol.) [1]. To nie wszystko, bo zgodnie z zapowiedziami Astany, kraj planuje przyciągnąć inwestycje zagraniczne o wartości co najmniej 150 mld dolarów do końca tej dekady [2].

26 marca 2024, Marcin Ciesielski

no alternative text available

Rosną nakłady na inwestycje zagraniczne typu greenfield

W ubiegłym roku nakłady kapitałowe na inwestycje zagraniczne typu greenfield osiągnęły najwyższy poziom od czasu kryzysu finansowego 16 lat temu. Średnie wydatki kapitałowe projekt wyniosły w 2023 r. 81,1 mln dolarów wobec 77, 1 mln dolarów rok wcześniej. Dla porównania historycznie najwyższy wynik – zanotowany w 2008 r. wyniósł 83,7 mln dolarów na projekt – wynika z najnowszych danych FDI Intelligence.

21 marca 2024, Piotr Kuba

Scroll Up

Formularz zgłoszenia nieprawidłowości (anonimowy)

Podanie Twoich danych osobowych nie jest wymagane

Zgłoszenie reklamacji